Preskočiť na obsah

Školský život 2016/2017

Zverejnené 30.6.2017.

Kategória

Vysvedčenie 2017

Ktovie, či pre školákov v kalendári existuje očakávanejší dátum ako 30. jún. Dočkali sa ho aj tento rok.

Odmena za ich prácu v podobe vysvedčenia a mnoho iných odmien za ich aktivity počas celého školského roka, si mohli naši žiaci odniesť domov aj tento rok. Odniesť so sebou si však mohli ešte čosi. Spomienky. A teraz už chýba iba naše spoločné zvolanie – Huráá prázdniny!

Rozlúčka so štvrtákmi 2017

„Tarnov má talent“ – takto stálo v pozvánke na tohoročnú rozlúčku našich piatich štvrtákov. Predviedli sa svojimi výkonmi a naša porota im udelila postup – postup o čosi ďalej.

Smer Bardejov. Tam na nich po letných prázdninách čaká nová etapa života. Prajeme im veľa úspechov. A pripomenutie, že tarnovská škola je pre nich stále otvorená.

Spoločná opekačka 2017

…dážď, slnko, dážď… takéto počasie nás potrápilo 26. júna. Ale ani počasie nám neskrížilo plány a naša plánovaná spoločná opekačka materskej a základnej školy mohla v popoludňajších hodinách predsa len začať. Tak ako to pri podobných akciách býva, ani nám nechýbalo dobré jedlo, hudba, dobrá nálada.  

A keďže my radi pridávame niečo navyše, aj tentokrát sme sa o tom postarali. Tretie, jarno-letné číslo školského časopisu Trnkáčik nás aj (a najmä) vďaka pomoci a ochote priateľov školy zastihlo v správnom čase a na správnom mieste, práve na tarnovskej kopanine.

Do školy na bicykli 2017

Do celonárodnej kampane pod názvom „Do školy na bicykli 2017“, ktorá trvala od 12. do 16.júna 2017, sme sa zapojili aj my – žiaci a zamestnanci našej základnej školy.

Táto kampaň bola veľkým prínosom pre žiakov našej školy, ktorí každý deň počas celého týždňa prichádzali a odchádzali zo školy na svojom plnohodnotnom a ekologickom dopravnom prostriedku – na svojom „bicykli“. Počas tohto týždňa sme sa snažili v neposlednom rade zvýšiť kvalitu a rozsah dopravnej výchovy. Teoretické vedomosti v dopravnej výchove formou hier, prezentácií a praktických zručností sme si osvojovali v edukačnom procese, aby vedeli využívať všetky pozitíva cestnej premávky s jej rizikami i negatívami. Svoje vedomosti si naši žiaci overili i na cyklo-vychádzke spoznávaním okolia našej obce po rôznych druhoch komunikácie a zároveň spoznávaním dopravných značiek. Prínosom bola aj zaujímavá beseda s členom KST Bardejov V. Hažlinským. Túto besedu podporil aj obyvateľ našej obce pán Delej so svojim obľúbeným najstarším „tátošom“ bicyklom. Počas celej akcie sme dbali na bezpečnosť všetkých účastníkov. Žiakom sa podujatie páčilo, opäť urobili niečo aj pre svoje zdravie. Odmenou bola karta Petra Sagana.

Habakuky

 Dňa 2.6. 2017 sa uskutočnil školský výlet do čarovnej dedinky Habakuky. Školáci, škôlkari a ich rodičia sa zišli v Tarnove pred obchodom Remeta. Prišiel po nás na naše prekvapenie ,,rozprávkovo-poschodový“ autobus. V autobuse nás už čakali pani učiteľky a kamaráti Adam, Alica a Adela z prešovskej školy.

Nastúpili sme a začala sa naša putovná rozprávková cesta za dobrodružstvom. Prvú zastávku sme mali na Štrbe, kde sme sa najedli a pokračovali sme v ceste. Druhá už bola v dedinke Habakuky. Najprv sme si popozerali domčeky. Tak nás herci zavolali na prvú rozprávku. Rozprávka bola naozaj rozprávková. Volala sa Zlatý kľúčik. Potom sme mali znova rozchod. Keď sme navštívili ostatné domčeky a ukážky ľudových remesiel, znova nás zavolali na ďalšiu rozprávku. Bola bábková s názvom ,,Ako kráľovič mladú hľadal.“ Po rozprávke sme si išli dať chutný obed do miestnej ,,Hodovne“. Potom nasledovala obhliadka v areáli Habakuky. Fantázia a hravosť číhala na nás na každom rohu. Po obhliadke, hre, zážitkoch sa naše rozprávkové putovanie skončilo.Cesta domov bola dlhá, tak sme si ju spríjemnili vtipmi, spevom a nechýbali ani Cuky a Luky. Bol to super výlet. Určite na tento výlet nikto z nás nezabudne. (Lívia O.)

Deň detí

Tohtoročný Deň detí – 1. jún 2017 bol na ,,tarnovskej kopanine“. Bol tiež športový.

Slávila ho s nami aj  materská škola. My žiaci sme prišli  do základnej školy. Priniesli sme si bicykle a hry. Mohli sme sa bicyklovať na školskom dvore alebo hrať vnútri hry. Aby každý vedel, že je Deň detí, tak sme nafúkali balóny a zavesili ich na bránku. Presunuli sme sa na ,,tarnovskú kopaninu“. Tam sme zbadali našich kamarátov zo škôlky. Rozdelili sme sa do dvoch družstiev. Jedno družstvo išlo s pani učiteľkou Máriou. Druhé družstvo si zahralo športové hry a prišiel k nim aj policajný pes. To prvé družstvo, ktoré išlo s pani učiteľkou, bolo až na rázcestí v Kurove. Keď sme sa vrátili, prišli aj Cuky a Luky. Vychutnali sme si  výborný  obed a balíčky na záver. Tento náš sviatok sme poriadne oslávili. (Timea, D.)

Divadielko Gašparko – Tri prasiatka

V pondelok 29.5.2017 k nám opäť zavítalo divadielko Gašparko. Tentokrát k nám prišli Tri prasiatka v hustom lese so zlým nenajedeným vlkom. Ako vždy sa nám veľmi páčila. Prišiel k nám aj Adam s Austrálie a škôlkari. Ani tejto rozprávke nechýbalo napätie. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie s divadielkom Gašparkom. (Ema, R.)

Brigáda

„Chodník – spolu, krajšie, bezpečnejšie“

V duchu myšlienky „Chodník – spolu, krajšie, bezpečnejšie“ sme sa my školáci, naši rodičia, ba i starí rodičia a učiteľky stretli v pondelok 22. mája na školskom dvore.

Starý chodník okolo školy je opravený! Našou úlohou bolo upraviť školský dvor po stavebných prácach. Hrable, lopaty, motyky, … – pracovného náradia bolo pre všetkých dosť. Chuť a nadšenie tiež nechýbali. No ku koncu nám sily ubúdali. Ale… výsledok stojí za to. Postaviť sa na chodník a vychutnať si jeho novotu. Pozývame aj Vás. Naša škola opäť o niečo krajšia, bezpečnejšia. Všetko vďaka vzájomnej spolupráci.

Happy Land

Ako odmenu za vynaloženú námahu pri nácviku programu pre mamičky na nedeľňajší sviatok Deň matiek si školáci vybrali práve Krajinu hier a zábavy – Happy Land v Bardejove.

Už žiadne texty, žiadne spevy, žiadne kroky, žiadne tance,… jednoducho hodina voľnej zábavy a šantenia. 

Deň  matiek 2017

Deň matiek je sviatok, o ktorom netreba ani veľa písať, ani veľa rozprávať. Je to sviatok, ktorý v našej obci už niekoľko rokov oslavujeme spoločne v sále kultúrneho domu.

 Pripraveným kultúrnym programom – spevom, tancom, hrou a zábavou chceme našim mamám, mamkám, mamičkám, starým mamám a všetkým ženám práve v tento deň prejaviť vďaku. My školáci sme sa tento rok zahrali „Na pytačky“. Na harmonike nás sprevádzala vždy ochotná Danielka. Navyše sme obdarili naše mamky vlastnoručne vyrobenými obrazmi. 

Prvé sväté prijímanie

7. máj 2017 – deň, kedy naši tretiaci – Alex, Filip a Kamil zažili niečo výnimočné a navyše po prvýkrát. V sobotu to bola ich 1. svätá spoveď a v nedeľu ich 1. sväté prijímanie. Vo farskom kostole sv. Uršule v Mokroluhu sme mali aj my možnosť prežiť spolu s nimi výnimočnosť a slávnostnosť tejto chvíle. Vďaka patrí duchovnému otcovi Marcelovi, ktorý ich na tento deň pripravoval a slávením slávnostnej svätej omše zaistil, aby sa pre deti i pre nás ostatných stal tento deň aj pamätným.

Veľkonočná fantázia

Fantázia vraj nepozná hranice. Tá veľkonočná, tarnovská nebola výnimkou.

Na výstave, ktorú 9.apríla 2017 zorganizovali členky Miestneho spolku Červeného kríža a členky Jednoty dôchodcov Slovenska v Tarnove nechýbali ani školáci. A veru bolo čo obdivovať. Veľká noc – v toľkej kráse, v toľkej podobe.  Ďakujeme!

Deň narcisov 2017

21. ročník verejno-prospešnej zbierky Ligy proti rakovine sa tento rok konal v piatok 7. apríla. Žltý narcis sme si mohli pripnúť na svoj odev aj u nás Tarnove. Aj žiaci našej školy tak vyjadrili podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s onkologickými ochoreniami. 

Zápis do 1. ročníka

3. apríla si cestu do tarnovskej základnej školy našli dve predškoláčky. Ukázali svoju odvahu, šikovnosť, vedomosti, zručnosti a už aj nejaké tie skúsenosti. Všetky úlohy hravo, rozprávkovo zvládli. Zaslúžili si obdiv a povzbudenie od starších – budúcich spolužiakov. A tí sa už teraz na nich tešia v novom školskom roku.

Pár lavíc nám však ostane prázdnych. Čo s nimi?

Noc s Andersenom 2017

Končila sa Noc s Andersenom v roku 2016. Nevyspatí, unavení, …,  ale v hlavách a hlavne v srdci sa zrodil nový plán: „Nocou s Andersenom v roku 2017 nás povedie Malý princ.“ 

A stalo sa. 31. marec. 18. hodina. Čakanie na detí. Čakanie detí na Malého princa. Jeho odkaz: „Nie každý človek má priateľa. Oči sú slepé. Poďme hľadať srdcom“.

A ako to celé dopadlo?

Sadenie rozprávkovníka prebehlo bez prosieb, či príkazov. Každý vedel, čo a ako má robiť. Skvelá spolupráca.

Pre tento večer sa aj deti stali malými princmi, či princeznami. Nájsť správnu odpoveď na otázku, kto je priateľ a ako sa o priateľstvo starať, nie je jednoduchá vec. Treba sa to učiť celý život. Deti zasadili malé semienka, o ktoré sa budú musieť starať. Dávať im všetko, čo také semienka rastlinky potrebujú. Či budú, starostliví a trpezliví, ukáže čas. A ak toto zvládnu, budú na dobrej ceste nájsť si priateľa a starať sa aj o priateľstvo.

Malý princ mal na svojej planéte jedinú ružu, o ktorú sa staral, chránil ju. Na zemi však zistil, že nie je jediná. No časom pochopil, že tá jeho je výnimočná, lebo je jeho. Aj naše deti si v záhrade hľadali tú svoju ružu. Hľadať bez očí je naozaj ťažké a presvedčili sa o tom samé. Jedine srdce našepkáva správne.

Zdá sa, že toho neurobili veľa, keď sa zrazu o slovo začal hlásiť hlad a smäd. Napravila to chutná večera a teplý čaj. Potom aj dovolené nočné maškrtenie. Vzájomné rozhovory, zábava, smiech, dobrá nálada … žeby sa dalo aj tak hľadať priateľstvo?  Čas ukáže.

Pokojná noc. Prebudenie do nového dňa. Darčeky. Zbalenie vecí. A už len odchod domov.

Nie, nie!!! Počkajte. Zabudli sme na spomienky. Tie nám neukradne nik!

Deň ľudovej rozprávky 2017

Pod takýmto názvom organizuje Krajská knižnica v Žiline spolu so Slovenskou asociáciou knižníc súťaž s rozprávkami Pavla Dobšinského.

Aj naše deti zo základnej a materskej školy sa popoludní 20. marca stretli v obecnej knižnici a do tejto aktivity sa zapojili. Ich tohoročnou úlohou bolo prečítať si vybrané ľudové rozprávky. Do čítania rozprávok sa zapojili rodičia, statí rodičia, súrodenci, kamaráti a deťom rozprávky prečítali. Veríme, že čas strávený čítaním rozprávok v rodinách, bol príjemne stráveným časom a za túto spoluprácu všetkým ďakujeme. Tento rok bola pripravená ešte ďalšia zaujímavá úloha – rozstrihať skladačku, správne ju poskladať a určiť o akú rozprávku ide. Deti mali rozprávky prečítané, preto pri určovaní rozprávky nemali ani najmenší problém. Nakresliť svoju obľúbenú rozprávku – aj túto úlohu deti hravo zvládli. V knižnici sme v tento deň mali aj hosťa – babka Gitka (vášnivá čitateľka), ktorá si našla čas a deťom prišla prečítať tú svoju – obľúbenú.

A ešte čosi navyše. Do knižnice sa v tento deň rozprávkovo zapísali a svoj prvý čitateľský preukaz dostali noví čitatelia.

Tak ako má každá rozprávka dobrý koniec, tak sa skončilo aj naše stretnutie. Tešíme sa o rok zas?

Hviezdoslavov Kubín 2017 – obvodové kolo Bardejov

Dňa 15.marca 2017 štyria naši víťazi školského kola HK pokračovali v reprezentovaní našej školy na obvodovom kole v Bardejove. Tam sa po roku opäť stretli so žiakmi škôl patriacich do tohto obvodu. V školskej knižnici bola skvelá atmosféra, ktorú vytvorili samotní súťažiaci. Nechýbala ani skvelá porota, ktorá sa snažila vypočuť a spravodlivo vyhodnotiť výkony všetkých recitátorov. Naši recitátori Livka O., Timka D., Kamil Š. a Alex G. sa snažili vydať zo seba maximum. Samozrejme ani trocha trémy nechýbalo, lebo cítili zodpovednosť nielen za seba, ale aj za reprezentovanie svojej školy. Veľkým úspechom a neskrývanou radosťou bolo pre nás a našu školu to, že sme si opäť po roku odniesli až dve umiestnenia. V kategórii – poézia sme získali 3. miesto v podaní Timei Delejovej, žiačky 4. ročníka. Nuž a v kategórii – próza sa už po tretí krát podarilo získať prvenstvo našej skvelej recitátorke Lívii Oslackej, žiačke 4. ročníka.

Získala nielen prvé miesto, ale aj obdiv poroty, ktorá mala z jej výkonu veľký umelecký zážitok. Všetci jej držíme palce, aby sa jej darilo aj v reprezentovaní na okresnom kole v Bardejove.

 Obdarovaným víťazkám všetci blahoželáme a našim skvelým chlapcom Kamilovi a Alexovi prajeme veľa síl, aby vo svojej snaživej práci pokračovali opäť o rok. 

Hviezdoslavov Kubín 2017 – školské kolo

Marec – mesiac stvorený pre knihu a knihy stvorené pre nás. Tak sme v nich trochu zalistovali, aby sme našli vhodné texty na prednes poézie, či prózy pre naše deti.

Rok ubehol ako voda a my sme sa opäť ocitli v našej obecnej knižnici, kde deti mohli predviesť svoje výkony práve v prednese poézie a prózy v školskom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Ani tento rok na našom školskom kole nechýbali kamaráti škôlkari. Zvládli to na jednotku.

Ako sa naším deťom darilo, hodnotila porota. Tentokrát opäť novinka. V našej porote sa po prvýkrát ocitla Bc. Danka Ristvejová z Okresnej knižnice D.Gutgesela z Bardejova a zároveň rodáčka z Tarnova a zároveň bývalá knihovníčka Obecnej knižnice v Tarnove. Jej odborné hodnotenie a kamarátska rada povzbudili snáď každého nášho recitátora.

Súťaž sme už ako tradične obohatili výtvarnými prácami a škôlkari nás prekvapili aj výtvormi z Lega a plastelíny.

Samozrejme máme aj víťazov školského kola, ktorí nás pôjdu reprezentovať na obvodové kolo do Bardejova – Livka Oslacká, Timka Delejová, Alex Gaľan a Kamil Šoltýs.  Prajeme veľa úspechov a šťastia!!

A tento deň bude pamätný ešte pre niečo – naša rozlúčka s tohoročnou nádhernou zimou dostala podobu nového čísla časopisu žiakov našej školy – Tarnovký Trnkáčik. 

Interview s duchovným otcom Marcelom

O tom, že interview je pripravený rozhovor s významnou alebo zaujímavou osobnosťou, sa naši štvrtáci (a popri nich aj tí ostatní žiaci) dozvedeli na hodine slovenského jazyka.

Neostalo to však v rovine teórie. Otázky pre zaujímavú osobnosť ( v našom prípade to bol hokejista – duchovný otec Marcel) si pripravili všetci žiaci. A tak sme si to mohli aj vyskúšať. Kladenie otázok a zaujímavé odpovede. Nakoniec podpisy duchovného otca na hokejky, ktoré si deti priniesli. Potom si ich odniesli aj domov. A my dúfame, že spolu s nimi si odniesli hlavne krásny zážitok, ktorý im nahradí dovtedy naučenú vetu, že interview je pripravený rozhovor s významnou alebo zaujímavou osobnosťou.

Celá galéria

Valentínsky karneval 2017

Dňa 14. februára 2017 sa v našej škole konal karneval. Nebol to obyčajný karneval, ale valentínsky. V tento deň školu navštívili zvláštne tvory – potvory. Samozrejme v karnevalových maskách. Ako na správnom karnevale nechýbala hudba, hry, tanec, súťaže, sladké dobroty, darčeky a odmeny. „Tohoročný karneval bol úžasný. Je mi ľúto, že pre mňa bol posledný v tejto škole“ – aj takéto povzdychy sme mohli počuť po skončení tohoročného karnevalu. 

Polročné vysvedčenie

Utorok – všedný deň. Ale všedným dňom určite nebol utorok 31. január. Pre žiakov tento deň znamená, že majú za sebou polovicu školského roka.  Polročné vysvedčenie – vizitka za päťmesačné úsilie v škole. Pre niektorých žiačikov to bolo úplne prvé vysvedčenie, ktoré si prebrali s úsmevom na tvári a to preto, lebo v škole sa im darilo. Aj odmena bola. Mala  podobu jedného voľného dňa, teda oficiálne – polročné prázdniny. Po zaslúženom oddychu znovu zasadli do lavíc, aby sa znovu mohli popasovať s novými informáciami. 

Korčuľovanie, hokej

Opäť sme mohli zažiť niečo nové. Vďaka tohoročnej zime, silným mrazom, nadšeniu niektorých rodičov, pomoci dobrých ľudí sa v Tarnove podarilo vytvoriť klzisko. Deti si tak mohli vyskúšať korčuľovanie, hokej. Niektorí po prvýkrát. A prekvapenie – zvládali to výborne. Hodiny telesnej výchovy a pobyt v prírode počas školského klubu detí, či voľný čas: klzisko v Tarnove malo túto zimu zelenú.

Divadielko Gašparko – Živý darček

Po dlhšom čase k nám opäť zavítala teta Iveta z Prešova s Divadielkom Gašparkom. Predstavenie „Živý darček“ nám okrem pobavenia priniesol aj ponaučenie. Tak nenápadne, milo,.. ako to vie teta Iveta.

Sánkovačka

Tento rok sa nám zima vydarila. Naše miesto na sánkovanie bolo konečne pokryté poriadnou kopou snehu. Sánky, boby, klzáky a dokonca aj jeden snowboard  a my školáci. Krik, smiech, radosť – aj takto sme sa zabávali počas tohoročnej zimy.

Čaro Vianoc

Čo sa skrývalo za týmto záhadným názvom?

V nedeľu 16. decembra 2016, pár dni pre najkrajšími sviatkami roka, ktorými sú iste Vianoce, členky Miestneho spolku Červeného kríža v Tarnove spolu s členkami Miestnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska v Tarnove zmenili našu sálu kultúrneho domu takmer na nepoznanie.  Ako na Vianoce to tam vyzeralo, ale aj voňalo. Rôzne vianočné ozdoby, betlehemy, obrazy, adventné vence a mnohé iné mohli vidieť naše oči. A navyše, niečo pekné sme si mohli aj kúpiť. Mohli sme tam cítiť, ale aj ochutnať vôňu vianočného pečiva či vianočného punču.  A aj naše uši si mohli prísť na svoje, pretože ženská spevácka skupina Babovka spríjemňovala túto chvíľu krásnymi koledami a vianočnými piesňami. No a aj žiaci našej školy prispeli málom k tejto výstave. S radosťou a nadšením vyrábali vianočných anjelov, ktorých sme tam tiež mohli vidieť. Ale nie dlho. Veľmi rýchlo sa totiž rozpredali. Ktovie, kde všadiaľ takýto Anjel Vianoc má dnes svoje miesto? 

Matematická pytagoriáda

Dňa 7.12. 2016 sa konalo Obvodové kolo Pytagoriády v Bardejove. Našu školu reprezentovali: Emka Rychvalská, Livka Oslacká, Timka Delejová, Kamil Šoltýs. Ich úlohou bolo potrápiť sa s 15 matematickými úlohami. Ich úsilie prinieslo aj ovocie.  Emka R. sa umiestnila na 3. mieste v kategórii P4. 

Mikuláš 2016

Čo neodmysliteľne patrí k predvianočnému času? To najlepšie vedia deti. Už začiatkom decembra sa každoročne tešia na príchod Mikuláša.

Deti s rodičmi čakajúci na nádvorí základnej školy. Spev detí privolávajúci Mikuláša. On nesklamal, prišiel aj tento rok. Nechýbali darčeky a rozsvietenie vianočného stromčeka.  A samozrejme jeho prísľub, že o rok príde zas.

Budulínček

Dátum 1.december 2016 – krásne zasnežené ráno, bol pre nás plný zábavy, dobrodružstva a hlavne kultúrneho zážitku do krajského mesta Prešov. Navštívili sme divadlo J. Záborského s predstavením predstavením Budulínček. Samotné predstavenie o neposlušnom chlapcovi Budulínčekovi, bolo úžasné. Herci nenásilne vtiahli do deja rozprávky všetky deti z hľadiska. Očarili ich hlavne vtipným, ale poučným využitím modernej divadelnej techniky. Vynikajúce výkony hercov deti sprevádzali búrlivým potleskom. Tešíme sa na ďalšie vydarené stretnutie s hercami Divadla J.Z. v Prešove.

Vôňa Vianoc

… opäť sú tu Vianoce. Vianoce voňajú. Ako? Sladko, príjemne, teplo, … medovníkovo.

Aj u nás v Tarnove v piatok 16. decembra takto voňalo. A voňalo aj radosťou. Tou detskou. Je radosť pozerať na zamúčené ruky i tváre našich detí. Každý vykrojený medovník stupňoval tú radosť.  Ukradnúť si z medovníkového cesta a pochutnať si na ňom, aj to násobilo radosť.  Ale… z upečených medovníkov jesť nebolo dovolené. Veď, čo by sme potom zdobili?

Predvianočné popoludnie s tetou Magdou

Keď sa v tarnovskej škole povie teta Magda, všetci zrazu zacítia vôňu medovníkov a vedia, čo bude nasledovať.

Preosievanie cukru (tento rok 19. decembra bol preosiaty 58-krát), šľahanie bielkov, skladanie celofánu, zdobenie medovníkov. Každý rok to isté a každý rok sa máme, čo učiť. Neexistuje nevydarený medovník. Všetky sú krásne a navyše chutné. 

Posolstvo Vianoc

Tento rok  prinášali deti domov pozvánky na vianočne stretnutie nielen pre rodičov, ale aj pre svojich starých rodičov.

Prípravy štedrovečerného stola na popoludňajšie stretnutie pre pozvaných hostí si vyžadovali ochotu i pracovitosť, chcenie i radosť,… a to naše deti mali.

Nechýbali vianočné ikebany, zažaté sviece, stoly plné jedla, vianočne piesne, koledy a vinše, príjemná atmosféra príjemných ľudí i malé darčeky.

Na chvíľu sme chceli spomaliť čas (hoci vieme, že sa to nedá). Odovzdať si navzájom  Posolstvo Vianoc. Či sa nám to podarilo? Odpoveď skrýva každý vo svojom srdci. 

Rozlúčka s jeseňou

Tento rok sme sa s jeseňou rozlúčili dosť netradične. 25. novembra sme v „Galérii“ kultúrneho domu v Tarnove usporiadali výstavu výtvarných prác deti základnej i materskej školy.

 Čo všetko deti počas troch mesiacov dokázali vytvoriť, mohli vidieť rodičia, starí rodičia, súrodenci i hostia na výstave, ktorú sme nazvali Detské prelety jeseňou. Ale … to nebolo všetko. Vďaka pomoci ochotných ľudí svetlo tohto sveta mohol po prvýkrát uzrieť Tarnovský Trnkáčik. Pýtate sa, kto je to?, čo je to? Nuž, môžeme sa pochváliť prvým číslom nášho školského časopisu, ktorému sme vybrali meno Trnkáčik. Ako prílohu tohto čísla sa nám podarilo vytvoriť Pexeso – Pranostiky očami detí. A čo dodať na záver? Snáď nás bude náš Trnkáčik sprevádzať aj naďalej.

Integrácia 2016

Vďaka výhre v súťaži „Recykluj a vyhraj“ s firmou MILK – AGRO sme mali možnosť aj tento rok zúčastniť sa charitatívneho koncertu Integrácia 2016 v Aréne Poprad.

Užili sme si cestu autobusom, zaujímavých hostí koncertu a snáď najdôležitejší

odkaz tohto podujatia – „Slnko svieti pre všetky deti rovnako“.

Lentilkovanie v Okresnej knižnici D. Gutgesela v Bardejove

Pokračovaním projektu LENTILKOVANIE, ktorého súčasťou sa deti z Tarnova stali počas letných prázdnin bola beseda v Okresnej knižnici D. Gutgesela v Bardejove.

 Besedy sme sa mohli zúčastniť a stretnúť sa tak s českou spisovateľkou Ivonou Březinovou, autorkou knihy Lentilka pre dedka Edka, a slovenskou spisovateľkou a prekladateľkou tejto knihy Gabrielou Futovou. 

Škola v galérii

Výstava obrazov p. Anny Benovej v galérii Hornošarišského osvetového strediska v Bardejove nám ponúkla pozrieť  sa na výtvarné umenie inými očami, iným spôsobom, na inom mieste.

Otvorenie školského roku 2016/2017

„Tam, kde niečo končí, vždy začína niečo nové“.

Koniec letných prázdnin sa 5.septembra stretol so začiatkom nového školského roka. Stretli sa starí i noví žiaci našej malej školy. Veľa nového, nepoznaného je pred nami. Želajme si navzájom veľa síl úspešne zvládnuť to, čo na nás v školskom roku 2016/2017 čaká.