Preskočiť na obsah

Školský rok 2014/2015

Zverejnené 30.6.2015.

Kategória

Ahoj Vikinka !

Koniec školského roku sa väčšinou spája s radosťou, tešením sa na prázdniny. Ale u nás v škole tak trochu aj so smútkom. Smútok? Možno to nie je to správne slovo. Je to taký zvláštny pocit, lebo po štyroch rokoch od nás odchádza nejaký žiačik, ktorý nám chtiac-nechtiac prirástol k srdcu. Práve predstava, že už nebude súčasťou našej malej školskej rodiny, vyvoláva ten zvláštny pocit. Myslím, že krásnu rozlúčku s tarnovskou školou sme tento rok pripravili pre našu veľkú Vikinku v podobe programu, prekvapení a darčekov.

Posledný deň v škole

Dlho očakávaný deň – 30. jún. Posledný deň v škole. Odmena za celoročnú prácu žiakov – vysvedčenie. Spokojnosť či nespokojnosť žiakov? Radosť zo získaných výsledkov či predsavzatie byť ešte lepším? Nevieme, čo sa odohrávalo vo vnútri malých žiačikov. No všetkých nás iste čaká zaslúžený oddych za celoročnú prácu. Huráááá prázdniny.

Spoločná opekačka základnej a materskej školy

Spoločné stretnutie rodičov a detí základnej a materskej školy tesne pred koncom školského roka sa pomaly stáva v Tarnove zvykom. A výnimkou nebol ani tento rok. Altánok a kozub s ohňom na „Kopanine“ pripravený vďaka šikovným a ochotným pracovníkom obecného úradu. Počasie – také akurát. Pozvaní hostia pozvanie prijali a niektorí aj prišli (otec duchovný Marcel, pani starostka), tí ostatní môžu ľutovať. Hudba a spev vďaka vždy ochotnej Danielke. Zábava pre deti – štvorkolka a streľba zo vzduchovky bezpečne zabezpečená. Zjedli a vypili sme to, čo sme si priniesli. Pol hodina „oddychu od detí“ pre rodičov vďaka pozvaniu detí na svätú omšu. Krásny začiatok, nenútený, voľný, prirodzený priebeh, krásny koniec. Odchod domov so spomienkami na dnešný deň  i na celý školský rok. 

Lesnícke ekocentrum Malcov

25.6.2015 zažili naši žiaci počas posledného týždňa školského roka niečo nové, zaujímavé. Navštívili novootvorené Lesnícke ekocentrum v Malcove.

 Úlohu toho ekocentra je zabezpečovať výchovu a environmentálne vzdelávanie. Lesnícke ekocentum nám ponúklo priestor a možnosti na zviditeľnenie prírodných hodnôt, poukazovanie na ich ochranu a možnosť prepojenia teoretických vedomostí s ich využitím v praxi. Pre prezentovanie prírodných hodnôt je v ekocentre zriadená audiovizuálna miestnosť, kde sa žiaci mali možnosť oboznámiť s prírodným dedičstvom pomocou audiovizuálnej techniky, rôznych kníh a encyklopédií, prírodných materiálov (preparáty zvierat, vzorky koží, odtlačky stôp, zbierkových exponátov) a pomocou rôznych zábavných aktivít. 

Výtvarná súťaž

Okresný výbor Dobrovoľnej požiarnej ochrany Bardejov a Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Bardejove ešte v apríli vyhlásili výtvarnú súťaž pre žiakov základných škôl na tému Spolupráca záchranných zložiek. Naši žiaci sa zapojili kolektívnou prácou. A výsledok? 1.miesto. Všetci sa z úspechu tešíme. 

Dental alarm-4

Na 4. stretnutí Dental Alarmu sme sa dozvedeli ako a prečo vzniká zubný kaz. Zároveň sme sa dozvedeli ako sa dá proti nemu bojovať. A opäť sme si trénovali správnu techniku čistenia zúbkov.

Dnes nám to už išlo oveľa lepšie ako naposledy. Dozvedeli sme sa, že správna prevencia zaistí našim zúbkom zdravie po celý život.

Dental alarm-3

Na dnešnom 3. stretnutí Dental Alarmu sme sa naučili niečo o výžive zúbkov. Povedali sme si, ako sa správne stravovať, aby naše zúbky netrpeli a mohli sa správne vyvíjať a rásť. Dentálna hygienička nám potrela zúbky fialovou tekutinou, aby sme videli, na ktorých miestach si zúbky nečistíme dôkladne.

Potom sme za jej pomoci opäť chyby v čistení naprávali a zdokonaľovali si správnu techniku čistenia zúbkov. Zase nám to išlo o niečo lepšie ako naposledy.

Školský výlet – ZOO Košice

Súťaž SABI – vyhodnotenie

Už niekoľko rokov sa naša škola zapája do súťaže spoločnosti MILK AGRO – „Recykluj a vyhraj“. A tento školský rok naša škola naozaj vyhrala. Nazbierali sme 222 kg tetrapaku mlieka Sabi a umiestnili sme sa tak  na 1. mieste. Vďaka patrí deťom, ktoré tetrapak zbierajú. A nielen im, ale hlavne ich rodičom a známym, ktorí im v tom pomáhajú. Zberom zároveň recyklujú odpad a chránia tak životné prostredie.

Vďaka tomuto umiestneniu sa mohli naši najlepší zberači zúčastniť na slávnostnom vyhodnotení súťaže v PKO Čierny Orol v Prešove, stretnúť sa s moderátorom Michalom Hudákom a vidieť veľa zaujímavých výtvorov, ktoré sú deti a ich učitelia schopní vymyslieť a vytvoriť z obalov výrobkov SABI.

 Dental Alarm 2

Tak, a máme za sebou 2. stretnutie Dental Alarmu!

Dozvedeli sme sa niečo o anatómii ústnej dutiny a zúbkov. Predviedli sme čistenie zúbkov. Naprávali chyby pri ich čistení. Snáď nám to nabudúce pôjde lepšie.

Deň detí 2015

Medzinárodný deň detí je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. A tak je to aj u nás v Tarnove. Tento rok sme ho oslávili trochu iným spôsobom. V Bardejove.

Prvou zastávkou bol Fotoateliér Cvak v Bardejove. Tu deti pózovali v skutočnom fotoateliéri. Druhou zastávkou bola Detská kaviareň Slniečko, kde sa deti vybláznili a dali si chutný obed. A tretia zastávka – sľúbenú zmrzlinu ľahko vymenili za Fitness Centrum OLYMP. Potom už nasledovala len cesta spať do Tarnova.  

Prvé sväté prijímanie

31. máj 2015 bol pre našich tretiakov – Vikinku, Maroša a Jožka, veľkým dňom. V Kostole Nepoškvrneného Srdca panny Márie v Kružľovskej Hute po prvýkrát prijali Pána Ježiša pod spôsobom chleba v Eucharistii. A my sme pri tom nechýbali. 

Dental Alarm

15. máj 2015. A máme za sebou prvú prednášku osvetového programu Dental Alarm, ktorý učí deti správne si čistiť zuby.

Každé dieťa dostalo zubnú kefku a teraz je len na nich, aby si denne, ráno i večer, zúbky čistili. Vraj ich čaká aj  zaujímavá odmena na najbližšom stretnutí. My však dúfame, že odmenou pre každé dieťa bude, ak si osvojí návyk denne sa o svoje zuby starať.

Deň matiek 2015

Druhá májová nedeľa patrila našim mamičkám. Vystúpenie v sále kultúrneho domu v Tarnove sme venovali práve im. 

Divadielko Gašparko – Červená Čiapočka

V pondelok 4.5.2015 k nám opäť zavítala teta Ivetka z Prešova s Divadielkom Gašparkom. Tentokrát sme sa ocitli s Červenou Čiapočkou v hlbokom lese a dokonca aj v bruchu zlého vlka. Vydýchli sme si až vtedy, keď vlk padal do hlbokej studne. Ani tejto rozprávke nechýbalo napätie a humor tety Ivetky.

Osmijanko

Čítanie s Osmijankom skončilo.

Úlohy vyriešené.

Pošta pre Osmijanka pripravená. Stačí odoslať.

Deň zeme – brigáda

V stredu 22.apríla sme sa aj my s rodičmi a deťmi zapojili do výzvy MAS Horná Topľa – Zelený týždeň. Zapojili sme sa tým najobyčajnejším, no najúčinnejším spôsobom. Okolie našej zelenej školy sme dôkladne vyčistili, odstránili nepotrebné predmety a vytvorili malú skládku biologicky rozložiteľného odpadu. Takto sme aj my prispeli ku krajšiemu a čistejšiemu Tarnovu.

Noc s Andersenom 2015

„Táto noc bola super! Na tento deň nikdy nezabudnem. Už sa teším na ďalšiu noc s Andersenom“. Práve tieto ohlasy detí boli pre nás dostatočným motívom nezabudnúť 27. marca 2015 stretnúť sa znova počas Noci s Andersenom tak, ako sme si to v apríli minulého roku predsavzali.

Osemnásta hodina odbila. Schádzanie detí – tentokrát v základnej škole. Rozlúčka s rodičmi. Nedočkavosť, zvedavosť, napätie a mnoho iného sme mohli vidieť v očiach detí. Úvodné predstavovanie krycími rozprávkovými menami. A mohli sme sa vybrať po stopách ľudových remesiel v obci a v literatúre pre deti.

Čarovná kapsa, ktorá sa zrazu zjavila medzi deťmi ich zaviedla do školskej záhrady s úlohou od rozprávkového kráľa. „Po západe slnka novoposadený strom mojim menom označte“. A tak sa aj stalo. V školskej záhrade od tej chvíle rastie strom zvaný Rozprávkovník Pavla Dobšinského. Deti úlohu splnili a pri stromčeku našli tajomný odkaz: „Keď vo svojom okolí miesto s najväčším počtom kníh nájdete, veľké dobrodružstvo zažijete“. Šikovné deti dlho nerozmýšľali a na cestu do obecnej knižnice sa vybrali. Dvere však boli zamknuté. No správnym zaklínadlom ich otvorili. Tam na statočné deti čakala ďalšia úloha. „Knihu za knihou otvárajte, v tých správnych knihách ďalšie odkazy nájdete“.

Tajné odkazy v knihách rozprávkara Dobšinského naozaj ponachádzali  a za dobrodružstvom sa vybrali. „V dome číslo 70 dobrého človeka nájdete“ – znel prvý odkaz. A naozaj. Tam na nich čakal pán, ktorý im ukázal, ako sa kedysi robili metly z prútia, na akých ježibaby či bosorky mohli lietať, či Popolušky nimi zametať. Ako správne deti, všetko vyskúšali – pozametali, polietali. A v tom našli ďalší odkaz. Ten ich nasmeroval k ďalšiemu remeselníkovi. Keďže bola chladná noc, teplo ohňa ich priviedlo k domu číslo 30. Že z kusa chladného kovu sa dá teplé srdce ukuť, ich presvedčil kováč. Nechcelo sa im odtiaľ odísť, lebo im tam bolo teplo. No museli sa vydať ďalej na cestu, lebo v dome číslo 50 ich už čakal ďalší remeselník. Ten im ukázal, čo sa dá urobiť s drevom a na akých zázračných píšťalkách statoční junáci kedysi pískali. Tma a chlad ich dosť vyčerpali a bolo na čase hľadanie remeselníkov ukončiť. Teplý a chutný guláš im opäť rozprúdil krv žilách.

Znova bolo počuť smiech a vravu. Po chvíli oddychu prišlo na rad plnenie ďalších úloh. Z pripravených výrobkov a predmetov  urobili výstavu podľa jednotlivých remesiel. Pri tejto úlohe sa zabavili a pospomínali si na rozprávky, v ktorých sa s danými remeslami a predmetmi stretli. Úlohu zvládli úžasne. A my sme asi tušili prečo. Dovolené nočné maškrtenie ich hnalo vpred. Opäť posilnení, mohli sa pustiť do ďalšej úlohy. Zahrali sa na hrnčiarov a krásnymi maľbami ozdobili svoje taniere. No a tu už naším milým deťom dochádzala energia. A my sme znova tušili prečo. Blížila sa polnoc. Dlhá rozprávka od Pavla – kráľa dnešného večera, deťom priniesla spánok na viečka. Pokojnú noc vystriedalo upršané ráno. Spánok však deťom prinavrátil stratenú energiu a mohli sa pustiť do plnenia poslednej úlohy. S rozprávkovým vajíčkom sa vydali na vandrovku, postretávali známych zvieracích kamarátov, majstrov siedmich remesiel, a zvíťazili nad zbojníkmi. Tak ako každá rozprávka má dobrý koniec, tak aj tá naša rozprávková noc sa skončila šťastne. Dobro býva v rozprávkach odmenené. A tak to bolo aj v našom prípade – deti sa zaslúženej odmeny dočkali tiež.

Potom, zdá sa, každý išiel svojou cestou a nevieme, kedy sa zasa zídu dokopy, ako sa zišli pri tomto nočnom putovaní.

Deň narcisov 2015

Deň narcisov – verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine sa tento rok na Slovensku konala už po 19-ty krát.

27.marca 2015 sme si aj u nás v obci Tarnov mohli na  svoj odev pripnúť žltý kvietok – narcis.

Týmto gestom sme tak mohli vyjadriť podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s onkologickými ochoreniami.

Dobrovoľným finančným príspevkom sa v pokladničke, s ktorou k Vám zavítali žiaci Základnej školy v Tarnove nakopila suma 163,39 eur.

Ďakujeme, že aj Vašou zásluhou sa podarilo naplniť zmysel tejto akcie.  

            

Hviezdoslavov Kubín – okresné kolo

O úspechu našej žiačky Lívie O. hovorí tento diplom.

My už len dodávame – Blahoželáme!

Zatmenie Slnka – 20.marec 2015

Prírodný úkaz, ktorý nastane, ak sa SlnkoMesiac a Zem dostanú do jednej priamky.

Na Zemi sa to prejavuje tak, že Mesiac úplne alebo čiastočne zatieni Slnko. Tento úkaz sme si nenechali ujsť ani my.

Pripravení, poučení a s ochrannými prostriedkami sme mohli ohlásené zatmenie Slnka sledovať. Prvé slnečné lúče začali miznúť o 9:44 a postupne nám Mesiac odkrajoval čoraz viac zo slnečného kotúča. O 10:40 v maximálnej fáze Mesiac zakryl Slnko na 60 percent, a keďže to bolo v jeho hornej časti, mohlo sa nám zdať, akoby sa Slnko na nás usmievalo.

Naposledy bolo vidieť čiastočné zatmenie Slnka v našej zemepisnej šírke pred štyrmi rokmi – 4.januára 2011 a na ďalšiu šancu budeme čakať dlhých sedem a pol roka – 28.októbra 2022.

Obvodové kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín

12. marec 2015. Pre niekoho deň celkom obyčajný. No pre naše žiačky Livku O., Emku R. a Timku D. bol výnimočný. Po úspechoch v školskom kole súťaže prednesu poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín odchádzajú reprezentovať našu – svoju – tarnovskú školu na obvodové kolo tejto súťaže do Bardejova. A… Máme víťazku. 1. miesto v 1. kategórii – prednes poézie získala Livka O. Všetci jej blahoželáme a tešíme sa spolu s ňou.

Hviezdoslavov Kubín 2015 – Výtvarné práce žiakov na túto tému

Tu si môžte prezrieť všetky práce

Aj Základná škola v Tarnove číta s Osmijankom

 Knihy pripravené! Pozor! Môžeme začať!

A takto sa Osmijanko „rodil“ u nás v škole. 

Náš tarnovský Osmijanko sa pripojil medzi nás, deti, 15. januára 2015.

Od tej doby kraľuje v našom čitateľskom kráľovstve. 

Aj karnevalu v škole sa zúčastnil a ani masku nepotreboval. 

Hviezdoslavov Kubín 2015

„Básnička je záhradka, vojdi do nej cez vrátka:

cez jej názov medzi riadky, vyzerajú ako hriadky….

Môžeš voňať tieto riadky, veď si vošiel do záhradky.“

 Vrátka do záhrady prózy a poézie slovenských autorov nám pootvorili naši školáci i predškoláci. Školské  kolo prednesu prózy a poézie Hviezdoslavov Kubín prechádzku medzi hriadky záhradky  umožnilo všetkým prítomným – žiakom základnej školy, deťom materskej školy, porote aj hosťom. Mohli sme tu stretnúť zamilovanú lienku, príšeru z vesmíru, modelku kozu, namyslené vajce a mnoho iného – tajomného i nezvyčajného.

 Ako všetky súťaže, aj tá naša mala víťazov. Vikinke J., Timke D., Livke O. a Emke R. blahoželáme a prajeme veľa úspechov pri reprezentovaní našej školy. Rovnako sa tešíme z osobných úspechov, postupov a rastu každého jedného recitátora.  

A nakoniec poďakovanie Šimonovi Chanáthovi (víťazovi súťaže v prednese slovenských povestí Šalianský Maťko) za spríjemnenie a spestrenie chvíľ strávených v našej záhrade prózy a poézie.

Valentín

Každý rok vo februári, štrnásteho sa mi marí,

deň srdcový ho nazývam, keď všade počuť „Rád Ťa mám.“

Srdiečka si rozdávame, na všetkých sa usmievame.

Mamka spraví mafinky, my ostatné Valentínky

a na krúžku veniec srdce, veď skončili sa už Vianoce.

Naša škola v Tarnove o tom dni veľa vie,

celý rok sa radi máme, v učení sa predbiehame.

Popoludní žiadne hádky, my sme dobre kamarátky.

Vždy sa pekne hrajeme, s chlapcami sa smejeme.

Tento deň je nádherný, voláme ho Valentín.

                         Emka R. (8 rokov) s mamkou Jarkou

Valentín

Na svätého Valentína láska srší aj z komína.

Láska je to najsilnejšie puto, aj keď ľudia ofrflú to.

Livka O. (8 rokov) s mamkou Slávkou

Snehová kráľovná

Oznam o tom, že do školy zavíta teta Iveta s Divadielkom Gašparkom poteší snáď všetkých. Tento krát sme mohli vidieť Snehovú kráľovnú spracovanú na motívy H.Ch. Andersena. 

Karneval „2015“

Karneval s vysvedčením?…  Vysvedčenie s karnevalom?.. Karnevalové vysvedčenie?…

Ako správne pomenovať a popísať 30. január v Základnej škole v Tarnove?

Nezvyčajné ranné schádzanie. V taškách ukryté nezvyčajné, nehybné, neživé predmety… Nezvyčajná nedočkavosť detí.  Za výnimočne krátku chvíľu vyberajúc z tašiek nehybné, nezvyčajné predmety, v škole ožíva kocúr, pirát či trpaslík, princezná, snehová kráľovná, šašo, čarodejnica, boxer či zbrojnoš, cigánka, klaun i číňanka. Tieto nezvyčajné bytosti si dnes v škole preberajú polročné vysvedčenie. Fakt nezvyčajné?! Potom nasleduje super zábava – tance, súťaže, hry. Kde tie bytosti berú toľko energie? Je čas obeda a únavy nikde. Ale najesť sa predsa len treba. Dobré víly prinášajú voňavý obed a to už k stolu priláka všetkých. Po chutnom obede nasledujú ďalšie hry, ďalšia zábava a tanec. A únavy stále nikde. Povedzte nám bytosti milé, kde beriete toľko energie? Na koniec zvykne byť zvonec. Za celodennú výdrž dostávajú deti malý, milý darček. Zvonček. Zvončeky zvonia a oznamujú koniec niečoho pekného, zábavného, veselého, … koniec NÁŠHO KARNEVALU. Hlasy utíchajú a z nezvyčajných bytostí sa opäť stávajú iba nezvyčajné, nehybné predmety. Bez pohybu, bez úsmevu, bez … Takto odložené budú čakať. Možno sa o rok s niektorými stretneme znova.

Výtvarná súťaž : Vianoce – najkrajšie sviatky roka

V predvianočnom čase vyhlásila MAS Horná Topľa výtvarnú súťaž pod názvom:  Vianoce – najkrajšie sviatky roka.

Žiaci našej školy sa s radosťou pustili do práce. A výsledok? Nepotrebuje komentár. Pozrite sa sami.

Pridávame link na celú galériu prác na webe

Matematická pytagoriáda

Viktórii Jakubašekovej – úspešnej riešiteľke obvodového kola Pytagoriády v kategórii P4 blahoželáme a prajeme jej veľa ďalších úspechov. 

Dobrá novina

Dobrá novina – vianočná kolednícka akcia eRka – hnutia kresťanských spoločenstiev detí spojená so zbierkou pre rozvojové projekty v afrických krajinách.

Tento rok po prvýkrát aj v Tarnove. Zapojili sa do nej aj deti tarnovskej základnej školy pod vedením pani Žofky H. a sestier Katky a Zuzky Z.

Krásne spevy a vinše našich detí na sviatok sv. Štefana určite umocnili čaro Vianoc. A snáď na budúci rok sa takto v zdraví stretneme zase.

S malým rozdielom – budeme o rok starší.

Štedrá večera v tarnovskej škole

Nikomu, ale naozaj nikomu v tarnovskej škole neprekážalo, že kalendár ukazoval dátum 19. december.

Slávnostne prestreté stoly. Naokolo vianočná výzdoba. Žiaci, učiteľky i hostia slávnostne oblečení. Tak, ako sa patrí sadať k štedrovečernému stolu.

Spomienka každého prítomného na štedrú večeru u nich doma umožnila prežiť ju v krátkej chvíli niekoľkokrát. Krásne spevy detí a už spomínaných hostí – tety, babky z Babovky s Danielkou.

A k Vianociam neodmysliteľne patria aj darčeky. Tie si odniesol domov každý – deti, učiteľky aj hostia. No a nezabudli sme ani na tých, ktorí nám počas celého roku nezištne pomáhali. Aj pre nich nechýbal anjel s prianím Anjelských Vianoc 2014.

Vôňa Vianoc

Tisícky receptov. Tajomné prísady. Zdobenia od výmyslu sveta. No vôňa stále rovnaká. Medovníky – najvoňavejší symbol Vianoc, ktorý sa nám vždy dostane pod kožu. 

Deti čakajúce na misku s týmito zázračnými prísadami, ktoré každoročne prináša pani učiteľka.

A všetci už vedia, čo bude nasledovať. Pečenie a zdobenie medovníkov s tetou Magdou. Tá v Tarnove patrí neodmysliteľne k medovníkom.

Hudba vianočných piesní, úsmevy na zamúčených tvárach, zopár pripečených medovníkov, zopár  medovníkov nevydarených ozdobovaním, … ale nič z toho neprekáža. Pretože …. všetci sú opantaní vôňou a čarom Vianoc….

Sviatok Svätého Mikuláša

Celý týždeň sa žiaci v Tarnove pripravovali na stretnutie s Mikulášom. Slová „dobré skutky, zlé skutky, Mikuláš, anjeli a čerti, …“ sa tento týždeň skloňovali snáď najčastejšie. Nácvik piesni a básní pre Mikuláša boli na dennom poriadku. Na ich tvárach nebolo vidieť nechuť, ale naopak radosť a očakávanie. Piatok sa niesol od rána až do príchodu Mikuláša plnením úloh, dobrými skutkami. Až sa ho nakoniec dočkali. Odovzdali to, čo s radosťou pripravili. Samozrejme aj deti boli obdarené. Na záver znelo spoločné „Príď Mikuláš medzi nás, stretneme sa o rok zas.“

Jabĺčková party 2014

25. november. V kalendári meno Kataríny žiari. Bude na ľade, či na blate? Táto otázka mnohých trápi. Ranný pohľad z okna teší najmä deti. Nevedia sa dočkať konca vyučovania – chcú stavať snehuliaka.

Pozor, pozor!

Je najvyšší čas rozlúčiť sa s jeseňou!

 A tak vzniklo pozvanie rodičov a priateľov detí na JABĹČKOVÚ party.

„ Nie je škola ako škola, naša rozprávková je ….. „ A tou tarnovskou nás v stredu 26.novembra sprevádzal Hlúpy Jano s troma pomocníkmi (prvákmi). Chcel zachrániť princeznú z rúk  zlého čarodejníka. Cestu k nemu poznali len tri starenky. Aby mu poradili, musel Jano splniť veľa namáhavých úloh, s ktorými mu pomáhali kamaráti – prváci. Úlohy splnili bez problémov a dokonca presvedčili aj Hlúpeho Jana, že vzdelanie je dôležité. Tak ich sám pán kráľ pasoval za statočných rytierov – prvákov. Všetci prítomní sa tešili spolu s nimi a na záver sa kráľovsky pohostili a zabavili. A žili šťastne … ako to už v rozprávky býva.

Návšteva Okresnej knižnice Dávida Gutgesela v Bardejove

V piatok 21. novembra sa klasické vyučovanie v našej škole zmenilo na zaujímavú cestu do Bardejova. Mnohé deti navštívili Okresnú knižnicu Dávida Gutgesela po prvýkrát. Ale nebola to obyčajná návšteva.

Putovali po zázračnej krajine Osmijanka a jeho mamy Kristy Bendovej.

Zúčastnili sa besedy so spisovateľom Petrom Karpinským. Jeho rozprávanie ich zaujalo a odvážili sa položiť mu aj zopár otázok. Nechýbali ani podpisy od spisovateľa a spoločné foto.

Veru, nebola to obyčajná cesta do Bardejova. Na vlastnej koži zažili veľa vecí, o ktorých sa v škole učili alebo len učiť budú. 

Poznávame svet – Prešov – Divadlo, planetárium

Poznávame svet. Aj takto by sme mohli nazvať dnešný výlet, exkurziu, cestu za kultúrou do Prešova.

Deti sa zúčastnili divadelného predstavenia „Snehová kráľovná“ v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Nasledoval chutný obed od mamičky a malé, neplánované prekvapenie v podobe návštevy školy pre veľkých. Deti navštívili Strednú zdravotnícku školu sv. Bazila Veľkého v Prešove. V určitých chvíľach aj stratili reč. Videli to, čo doposiaľ nemali možnosť vidieť. Odborné učebne s vybavením pre výučbu zdravotníckych odborných predmetov. No a potom sa ešte premiestnili do Hvezdárne a planetária v Prešove. Aj tu na nich čakalo množstvo zaujímavosti. Cestou ich sprevádzal zodpovedný vodič autobusom od personálnej agentúry Xawax.

Otvorenie školského roku 2014/2015

Aj tento školský rok sa otvorili dvere Základnej školy v Tarnove pre svojich starých ale aj nových žiakov. Do školský lavíc po prvýkrát zasadli traja chlapci prváci. Sprevádzať ich bude desať starších spolužiakov a dve pani učiteľky.

Všetci si prajeme hlavne veľa zdravia a úspechov v škole a v práci.